Zimná cesta, Jeremy Joseph & Ján Krigovský

Popis projektu

Program

Voľná jazzová improvizácia pre organ a basové nástroje. Program je približne na 60 min. 

Účinkujú:

Jeremy Joseph (Južná Afrika/ Rakúsko) – organ, čembalo, klavír

V Septembri 1999, Jeremy Joseph vyhral medzinárodnú súťaž Silbermann-Wettbewerb a vyhral aj druhé miesto v medzinárodnej súťaži Organ Contest v Dubline. Jeremy Joseph koncertoval v Schleswig-Holstein Music Festival, v Musikhalle Hamburgu, vo Vienna Musikverein, v Dresden, Madride, Ríme, Salamanca, v Moskve, a  s TV stanicami ako NDR, SWR a ORF. Jeremy Joseph žije vo Viedni, kde pracuje ako organica a čembalista, popri inom aj ako profesor na Vienna Academy of music. 

Ján Krigovský (SK) – koncept, text, basové nástroje

“Je vyhľadávaným kontrabasistom predovšetkým v súboroch autentickej interpretácie, ako aj v súboroch pre súčasnú, ľudovú a experimentálnu hudbu, a to pre jeho hráčsku zručnosť, muzikalitu a kvalitu zvukového prejavu. Ako sólista sa Krigovský prejavuje ušľachtilou, temperamentnou, technicky dokonalou hrou.”

(Vladimír Čížik: Slovník slovenského koncertného umenia II)

Sólisticky spolupracoval s domácimi telesami Capella Istropolitana, ŠKO Žilina, Musica aeterna a s mnohými zahraničnými, ako napr. L´Orfeo v Linci, Capriccio Basel, Konzerthaus Viedeň a Musikverrein Viedeň. V priebehu štúdia a po jeho ukončení pôsobil v početných orchestroch a súboroch na Slovensku (ŠF Košice, Št. divadlo Košice, Komorná opera Bratislava, SĽUK, ŠKO Žilina, SND Bratislava, Musica aeterna a ď.).

Collegium Wartberg

Collegium Wartberg is a civic organization, which voluntarily brings together professional soloists, musicians, singers, dancers and members of the Slovak as well as foreign orchestras and music ensembles, also buffs and enthusiasts with an interest in jazz and other musical genres. The founder of the Collegium Wartberg is renowned double bassist Jan Krigovsky. Collegium Wartberg cooperates with many Slovak and foreign artists and ensembles. Collegium played in several European countries and USA, in concert halls such as Konzerthaus Wien, Brucknerhaus Linz, Slovak Philharmonic. They recorded for Slovak Television, TV LUX, ORF and the Czech Television.